STYLUS – celoskleněné dveře

Dominantou společnosti VV sklo, s.r.o. je výroba celoskleněných otočných, posuvných a kyvných dveří STYLUS®, které splňují jak nároky a představu moderního designu, tak i bezpečný prvek bydlení. Nedílnou součástí tohoto odvětví jsou i prosklené stěny, sprchové kouty a skla pro obchodní, administrativní a bytové prostory. Svým zákazníkům se snaží nabízet komplexní služby zaměřené nejen na výrobu a prodej, ale i na konzultace, zaměření a montáž skleněných prvků do interiéru. Vzhledem ke specifičnosti produktů je nutný individuální přístup ke každé zakázce, proto má zákazník možnost výběru z řady dekorů, případně i realizace vlastního návrhu pro daný interiér.

Skleněné výrobky od VV SKLO s.r.o. jsou certifikovány a prošly požadovanými zkouškami. Garantujeme Vám bezproblémové zpracování technických kritérií dle zákonných norem.

Celoskleněné dveře STYLUS®

Dvere StylusVe svém sortimentu nabízí nejen široký výběr plochých a ornamentních skel, ale výjimkou nejsou ani skla ornamentní na přání zákazníků.

Sklo opracované pískováním a gravírováním dokonale splní i ty nejnáročnější představy moderního designu při zařizování nejen soukromých obytných, ale i administrativních prostor. Dekorace je proveditelná téměř na všechny druhy skla, od nejčastěji užívaného skla Float (čiré), přes Planibel (celobarevné) až po skla Satináta (jednostranně leptaná). Efektivnost, praktičnost a účelovost zajistí výběr z široké modelové škály.

Standardně používaná síla skla pro celoskleněné dveře je minimálně 8 mm.
Dveře je možné osadit jak do standardní obložkové, kovové či hliníkové zárubně, tak i do samotných stavebních otvorů bez obložek.

Pro celoskleněné dveře je nutné počítat se speciálním kováním, určeným přímo pro celoskleněné dveře, což ale platí u všech celoskleněných produktů.

 

Celoskleněné příčky

Dalšími produkty z řady celoskleněných interiérových prvků jsou celoskleněné stěny, které jsou skvělou alternativou zděných či sádrokartonových příček.

Pro celoskleněné stěny můžeme použít nabízená plochá a ornamentní skla včetně dekorů, která se nikterak výrazně neliší od sortimentu pro klasické celoskleněné dveře. Rozdíl ovšem nalezneme v požadavku na sílu skla. Ta pro dané rozměry a zachování svých bezpečnostních vlastností vyžaduje minimálně 10 mm, a někdy i 12 mm. Maximální plošná výška jednoho pásu celoskleněné stěny je tři metry a tím je pak daná i šířka, která by neměla přesáhnout jeden metr. Pro ukotvení celoskleněných příček v interiéru není třeba speciální stavební přípravy. Jsou kotveny k čisté podlaze a stropní konstrukci do kovových U profilů. Ty mohou být zapuštěné či přiznané. Zapuštěná lišta je designově hezčí, přiznaná však praktičtější – funguje jako okopová lišta. Je pouze na osobní úvaze každého majitele, jakou   variantu zvolí.

Sprchové kouty

Samostatnou kapitolu tvoří sprchové kouty. Lze vybírat hned z několika tvarů a typů. Standardem jsou dveře s jednokřídlým otevíráním, lze je rozšířit o boční světlíky do tvaru “L“, “U“ a dalších, a to včetně umístění na vanu. Doporučená síla skla pro užití ve sprchových koutech je 8 mm na fixní – nosné části a na dveřní křídla se používá 6 mm. Doporučuje a standardně používá skla o síle 8 mm.
 

Celoskleněné dveře, stěny i sprchové kouty vyžadují speciální kování, určené pro užití na sklo. Naším hlavním dodavatelem je německý výrobce DORMA. Kování DORMA je již součástí ceny celoskleněných dveří STYLUS. Tvar a povrchovou úpravu dveřního kování si může zákazník samozřejmě vybrat.

Síla je ve skle…

 … a to do slova a do písmene platí v okamžiku, kdy plánujeme do svých interiérů celoskleněné prvky v podobě dveří či dělících a fixních stěn.

V moderních interiérech, obchodních centrech a administrativních budovách nejsou už celoskleněné dveře nebo celoskleněné dělící příčky ničím, co by s údivem přitahovalo naši pozornost. Moderní trendy, které pevně zakotvily v současném bytovém designu, s sebou přináší stále častější využití skleněných prvků v domácím prostředí. Ovšem není sklo jako sklo. Pro výrobu celoskleněných dveří, stěn nebo sprchových koutů se používá výhradně sklo bezpečnostní neboli kalené, které má díky speciálnímu kalicímu procesu mnohonásobně vyšší odolnost než obyčejná skleněná výplň a jeho rozbití při běžném provozu a pohybu v domácnosti je takřka nemožné. Užití kaleného skla je tedy nosným pilířem v otázce bezpečnosti celoskleněných interiérových produktů, ovšem neméně důležitou je i správné zvolení síly skleněného dílce, z něhož jsou celoskleněné dveře či příčky vyrobeny.

ukázky realizací:

Stylus_prosklená stěna s otočnými dveřmi   Stylus_prosklená stěna s otočnými dveřmi_2

Stylus_prosklená stěna s posuvnými dveřmi   Stylus_prosklená stěna

posuvne_celosklenene06_05-136-800-600-80   posuvne_d02-327-800-600-80